Grupės įmonės:
Einamasis akcijų ABC Data SA (ABC) kursas:

Kas mes esame


ABC Data yra šiuolaikiška platinimo bendrovė, savo veikloje naudojanti ne tik tradicinius verslo modelius, bet ir pačius pažangiausius užsakymų teikimo ir logistikos sprendimus. Dabar daugiau nei 90 proc. užsakymų bendrovė apdoroja InterLink sistemoje – pačios įmonės sukurtoje ir labai aukštai vertinamoje pardavimo internetu ir klientų aptarnavimo platformoje. Bendrovė turi įsteigusi platinimo centrus Varšuvoje, Sosnovece ir Bukarešte, todėl prekes į bet kurią Vidurio ir Rytų Europos regiono vietą gali pristatyti per 24 val.

ABC Data augo labai dinamiškai ir šiandien savo tiekėjams ir partneriams gali pasiūlyti daug daugiau nei standartines platinimo paslaugas. Naudodami individualius savo portfelio produktus mes kuriame integruotus IT sprendimus. Konkurencinį ABC Data pranašumą užtikrinančią pridėtinę vertę mes kuriame nuolat plėtodami savo paslaugų spektrą logistikos srityje, taip pat su partnerių pagalba kuriame ir diegiame papildomas rinkodaros strategijas.

ABC Data grupės padėtį ir reputaciją rinkoje liudija daugybė bendrovei suteiktų prizų ir apdovanojimų. Jau šešis kartus bendrovei buvo suteiktas Vidurio ir Rytų Europos metų platintojo vardas, prestižinis didžiausių pasaulyje IT sektoriaus tiekėjų suteikiamas titulas.

ABC Data buvo pirmoji Lenkijos IT platintoja, tapusi Global Technology Distribution Council, didžiausius pasaulyje IT tiekėjus jungiančios organizacijos, nare.

Nuo 2010 m. birželio 17 d. ABC Data akcijos įtrauktos į Varšuvos vertybinių popierių biržos prekybos sąrašus.


Platinimo veikla

Šiuo metu didžiausi rinkos dalyviai, tarp jų ir ABC Data, užima maždaug 70 proc. IT produktų pardavimo rinkos. Šiuolaikinėje itin konkurencingoje rinkoje pažangiais metodais veikiantis IT platintojas negali apsiriboti vien tik tradiciniais verslo modeliais; savo tiekėjams ir partneriams jis turi pasiūlyti įvairių pagalbinių logistikos ir pardavimų skatinimo paslaugų ir padėti įgyvendinti integruotus IT sprendimus. ABC Data produktų ir paslaugų portfelio pridėtinė vertė yra pagrindinis bendrovės konkurencinį pranašumą, taigi kartu ir didesnę rinkos dalį, užtikrinantis veiksnys.

IT produktų platintojų vaidmuo nuolat keičiasi, kaip ir viso platinimo kanalo struktūra. Dominuojančia tendencija išlieka vertikali integracija – viena vertus, platintojas tiekia rinkai savo prekės ženklo produktus, taip veikdamas kaip gamintojas, kita vertus, platinimo kanalai nuolat plečiasi, ir jų veikloje vis svarbesnis tampa bendradarbiavimas su dažniausiai įvairias papildomas paslaugas siūlančiais partneriais.

Lenkijos IT rinka yra labai reikli, ir sėkmingai veikiančios vietos įmonės gali tapti regiono lyderėmis. Bendrovė ABC Data, kuri visose rinkose naudoja tą patį pasitvirtinusį ir veiksmingą platinimo modelį, yra geras tokios tendencijos pavyzdys. Bendrovė veikia kaip tarpininkė tarp gamintojo ir perpardavėjo, kuris pristato produktus galutiniam vartotojui. Norėdama sėkmingai veikti IT platinimo rinkoje bendrovė privalo sugebėti lanksčiai struktūrizuoti savo portfelį ir nuolat plėsti platinimo kanalus.

Platintojų, kaip antai ABC Data, pajamos ir užimama rinkos dalis stabiliai auga, tuo tarpu rinka, aktyviai veikiant didžiausiems dalyviams, vis labiau konsoliduojasi. Bendrovė labai aiškiai suvokia, kad padėtis IT sektoriuje nuolat keičiasi, todėl ieško naujų sprendimų kartu savo veikla siekdama atitikti aukščiausius rinkos standartus.

ABC Data Lenkija

ABC Data S.A. tai didžiausia kompiuterinės bei programinės įrangos ir buitinės elektronikos gaminių platintoja Lenkijoje. Gerai suprasdama rinką, kurioje ji veikia jau daugiau kaip 25 metų, bendrovė sugebėjo užsitikrinti sėkmę Lenkijoje bei kitose Vidurio ir Rytų Europos valstybėse ir išsikovojo stiprios regioninės lyderės pozicijas. Jau šešis kartus ABC Data S.A. buvo suteikiamas EMEA Channel Academy apdovanojimas, suteiktas Geriausio IT platintojo Vidurio ir Rytų Europoje vardas.

ABC Data produktų portfelį sudaro daugiau kaip 100 tūkstančių pavadinimų prekių, kurias tiekia per 700 geriausios reputacijos tiekėjų. Dėl savo stabilaus augimo ir ilgalaikių investicijų į internetines klientų aptarnavimo platformas bendrovė tapo pardavimo internetu rinkos lydere. ABC Data sėkmingai prekiauja ir savo pačios prekės ženklo produktais. Colorovo produktai dabar parduodami visuose Grupės platinimo tinklo pardavimo vietose visose šalyse, kuriose bendrovė plėtoja veiklą.